צרו קשר: 0507609900 – גלעד / 0507601698 – משרד (אתי) / דוא"ל: GiladHan10@Gmail.com

אודות

אודות


שמי גלעד האן ואני חוקר עבירות ופשעי מחשב.
במשך 20 שנה שרתתי במשטרת ישראל בתפקידי חקירות שונים ובעשור האחרון בתפקיד חוקר עבירות ופשעי מחשב בצוות עבירות הסייבר של המשטרה.
במהלך עבודתי נחשפתי לפגיעה הרבה בבני הנוער ובמבוגרים כתוצאה משימוש לא בטוח ברשת האינטרנט ובסמארטפון, הפגיעות הינן רבות: צילום והפצת תמונות פוגעניות, עבירות מרמה והונאה, סמים, אלכוהול, הימורים, הפצת לשון הרע, פגיעה בפרטיות, התעללות, קבוצות שנאה נאצה וחרמות, פדופיליה ועבירות מין, ועבירות של פגיעה בגוף ובנפש.
כאיש משטרה לשעבר וכאב לחמישה ילדים בגילאים שונים, בחרתי לעסוק בחינוך והסברה על הסכנות והחוקים ברשת, יודע אני כי חלק גדול מהמקרים ניתנים למניעה ע"י חינוך וחשיפה לגלישה נכונה.
את הרצאותי יצרתי על מנת לאפשר לכל אדם להיחשף, ללמוד ולהכיר את הסכנות האורבות לכולנו ברשת האינטרנט ובסמארטפון ולהעניק כלים ופתרונות לגלישה בטוחה ולפיקוח ובקרה.

אני מאמין שבאמצעות הרצאה זו נתחיל ליצור שינוי תודעתי שיוביל לשינוי ממשי .
מטרתי היא הקניית ידע בתחום האינטרנט והשימוש בסמארטפון ובמחשב דרך הצגה וניתוח של אירועים אמיתיים שטופלו על ידי תוך הסקת מסקנות מאירועים אלה. שמתי לעצמי את החינוך "לגלישה נכונה ובטוחה" לאבן דרך בכדי לעודד חשיפה רצופה ולמידה.

בידינו היכולת לבנות עולם אינטרנטי בטוח יותר למען שמירה על עצמנו ובטחון חיי ילדינו.
שינויים קטנים בהרגלי הגלישה שלנו יכולים להוביל לשינויים גדולים ולצמצום הפגיעה בנו ובילדינו דרך רשת האינטרנט והסמארטפון.
לתת לילד אינטרנט או סמארטפון בלי פיקוח ליווי והסבר, זה כמו לתת לו מפתחות לרכב ולהגיד לו: "סע, פגע בעצמך ובאחרים"!!!

שימוש נבון ונאות באינטרנט יושג ע"י הסכמות, לא ע"י אכיפה - זהו תהליך ארוך של חינוך במובן הרחב של המילה. התמודדות ומניעת סיכונים, תרבות גלישה אחראית, שמירה על פרטיות, שיתוף והבנה, גבולות ואחריות, הטמעת ערכים ומוסר,
כל זאת נשיג רק באמצעות חינוך וחשיבה יצירתית.
באמצעות שינויים קטנים בהרגלי הגלישה תוך חשיבה יצירתית וחדשה המשלבת מעורבות ואחריות הורית ניתן להוביל לשינויים גדולים ולצמצום הפגיעה בנו ובילדינו דרך רשת האינטרנט.
חובתנו כהורים לחנך את הילדים ואולי גם את עצמנו לתרבות גלישה אחראית. חינוך המתחיל בבית עובר לרחוב ואל בית הספר.
   חינוך שלא עוצר במרחב הווירטואלי אלא ממשיך לתחום האחריות ההורית של כולנו.
אנחנו כמחנכים, כהורים, כמבוגרים מחויבים ללמד אותם לחיות בעולם מאתגר – לא לחסום אותו מהם.
אנחנו מחויבים להטמיע בהם ערכים ומוסר – בדיוק כפי שאנו מחנכים אותם לא לקלל או לאיים - כך נחנך אותם לא לעשות זאת במרחב הווירטואלי. 
אנחנו מחויבים להקנות להם מיומנויות של תקשורת, הקשבה, שיחה ואמפתיה – לא לאטום אוזניים, עיניים ופה מפני האחר וסכנות הקדמה.
אנחנו מחויבים לתת להם את הכלים לזהות, להבין ולהפנים את נושא השמירה על הפרטיות והסיכונים הרבים בעולמנו המורכב ולא רק לאלו שבמחשב או        בטלוויזיה, אלא גם ביחסים של הילד עם עצמו, באופן בו הוא קובע לעצמו סדרי עדיפויות וכללי התנהגות תוך אמונה בעצמו ויכולותיו.

כדי לגדל דור של ילדים יותר אנושיים, פתוחים, אמפאטיים ובוגרים רגשית, עלינו לפתח את המיומנויות הללו בנו ובילדינו. הדרך לכך היא בחינוך, חינוך ושוב חינוך. באמצעות שיחה, חיבוק, דיבור פתוח, שאילת שאלות, נגיעה בנושאים מביכים באופן בוגר ואחראי ובעיקר פיתוח יחסים של אמון, פתיחות, כבוד ותחושה שאנחנו כאן עבורם בכל בעיה או נושא אך במקביל אנחנו סומכים עליהם, תוביל אותם ליעד המיוחל. המסר הוא אחד, האחריות עלינו, הבקרה והכלים בידינו אבל אנחנו חייבים לתת לילדינו את התחושה שאנחנו סומכים עליהם.
אנחנו שם עבורם והם, הם יכולים!!!

Share by: