עדכונים 
 

  

מתקפת סייבר על שרתיים ואתרים ישראלים  - Opisrael - 7/4/2017 - הנחיות התגוננות.

עדכון מתאריך: 5/4/2017

 

כמדי שנה, ב-7 באפריל מאיימים האקרים מאנונימוס להפיל אתרי ממשלה, אתרים צבאיים ואתרי אינטרנט נוספים בישראל. הכינוי למתקפת הסייבר היינו Opisrael (מבצע ישראל), או כמו שהם רשמו Opisrahell (מבצע גיהינום לישראל).


מדובר על מספר מתקפות סייבר משולבות נגד אתרי אינטרנט ישראליים שיבוצעו ע"י פעילים מוסלמים פרו פלסטינים שזיהו את עצמם עם קבוצת האקרים anonymous בשיתוף ארגוני אקרים אחרים. אז מה עושים? כיצד נגנון על עצמנו?

 

כמו בכל יום רגיל גם במתקפה הקרובה מומלץ לנקוט באותם כללי זהירות רגילים: 
1. מי שעדין לא שינה את הסיסמא לחזקה מומלץ לעשות זאת ולשנות סיסמאות לחזקות = מורכבות מאותיות/מספרים/סימנים, אורך הסיסמא לפחות שמונה תווים.


2. להפעיל את האפשרות לאימות דו שלבי בעיקר ב- Email , Whatsapp Facebookk - הדבר יקשה מאוד על פריצה לחשבון שלכם.


3. לעדכן מערכות הפעלה ועדכוני אבטחה במערכות המחשב והסמארטפון.


4. בעלי אתרים - לבדוק את ההגנות על האתר.


5. מומלץ שלא לפתוח הודעות דואר אלקטרוני שאינכם מכירים.


6. כרגיל, לא ללחוץ על קישורים (לינקים) לא מוכרים שהתקבלו ממקורות שונים.


7. בסמארטפון - אותם הנחיות כמו במחשב , בנוסף בדקו שאפליקצית האנטי ווירוס שלכם מעודכנת ופועלת. אם אין לכם אחת כזו מומלץ להוריד ולהתקין.


8. הודעות מאפליקציות או חלונות קופצים שמבקשים להתקין תוסף כזה או אחר או עדכוני פרופיל ממקורות לא ידועים לא לאשר ולא להתקין.


9. זכרו - כללים אלו טובים כל השנה!

 

והכי חשוב - אין מה להלחץ, רק קצת זהירות ותשומת לב. המתקפה היא בעיקר סמלית ונועדה בעיקר לעורר קצת לחץ בישראל. בשנים האחרונות כל האירוע הזה מסתכם בפרסום מינורי על משתמשי פייסבוק או סיסמאות לכתובות אימייל ואולי פרסום של כמה מאות מספרי כרטיסי אשראי שכביכול נגנבו ונפרצו או בנפילה של כמה אתרים. גם אם נפגעתם, שמרו על קור רוח, צרו קשר ונשמח לסייע.
גלישה נעימה ובטוחה לכולם.

 

 

ראש ה-FBI מזהיר וממליץ: כסו את מצלמות הרשת שלכם!

ג'יימס קומי הודה כי הוא נוהג לכסות את מצלמות הרשת שלו בנייר דבק, וכי הוא מצפה מהציבור לעשות כמותו - "כדי שאנשים לא מורשים לא יוכלו לצפות בכם דרך המצלמה".

לחצו  לכתבה באתר ynet.

לחצו  לכתבה באתר PC.

 

 

.פריצת ענק בשרתי חברת יאהו: האקרים חדרו לחשבונות של חצי מיליארד משתמשים

הפריצה הגדולה בהיסטוריה אירעה לפני שנתיים, אך החברה דיווחה עליה רק ביום 22/9/2016. ביאהו טענו כי הפורצים הם "שלוחיה של מדינה". ב- FBI אמרו כי הם חוקרים את הנושא.

לחצו  לכתבה באתר PC.