אפליקציית סיקרט


מחיקת מידע פוגעני מרשת סיקרט - דיווח עצמי על מידע פוגעני והסרה:

כאשר משתמש מזהה פגיעה במהלך שימוש באפליקציה ניתן לדווח על הפגיעה על מנת שתוסר.
הפעולה נקראת  Flag ודווח על Bullying (בריונות רשת).
שלבי פעולת הדיווח: מציגים את הפגיעה - לוחצים על סימן של 3 נקודות למטה - כאשר נפתח חלון יש לסמן Flag ולבחור את הסיבה לדיווח:bulling /self harm / not interesting  spam / inappropriate /  או אפשרות לחסום את כותב ההודעה ולסמן Block author.

סיוע בהסרת מידע פוגעני בשיתוף ארגון  "
הכפתור האדום":
החלטנו לנקוט בצעד משמעותי עבורכם וליצור שיתוף פעולה עם הנהלת Secret  בכדי להסיר תכנים אלימים ברשת.  יצרנו קשר עם בעלי האפליקציה בבקשה לסייע להסרת תכנים פוגעניים. התגובה שקיבלנו מצד מנהלי האפליקציה הייתה חיובית ומעבר לכך מספר רב של תכנים אלימים ששלחנו אליהם הוסרו מיד מהרשת.
הסיוע מתבצע בשיתוף ארגון "הכפתור האדום" .  בחודש הקרוב תעלה לאוויר אפליקציית "הכפתור האדום" אותה ניתן יהיה להתקין בטלפונים ולדווח על פגיעות.
כרגע, עד שהאפליקציה תהיה באוויר , מי שמעוניין לקבל סיוע בהסרת מידע פוגעני מוזמן להעביר אלינו את הדיווחים האלימים ואנחנו ניתן מענה איכותי ככל האפשר.

שלבי פעולת הדיווח לקבל סיוע:
כאשר מזהים פגיעה באפליקציה , מציגים את ההודעה - בצד ימין למעלה יש ריבוע קטן ובתוכו חץ - לחיצה על הריבוע עם החץ תפתח חלון שיתוף (Share) - ללחוץ למטה על More - בחלון שנפתח לחפש את אייקון הדוא"ל שלכם - לשלוח את ההודעה המופיעה לכתובת המייל:    contact@redbutton.org.il  ואנו נעביר את הודעת הדיווח לרשת סיקרט בבקשה למחיקה והסרה.

סיוע בהסרת פגיעה מאיגוד האינטרנט הישראלי
הקו הפתוח של איגוד האינטרנט מעניק תמיכה לגולשים במקרים של אלימות, איומים, תכנים לא ראויים, חרמות, התחזויות וכד'.
האפליקציה "איגוד האינטרנט מפגעי רשת" של הקו הפתוח תסייע לכם ביצירת קשר טלפוני ישיר למוקד הטלפוני ("חיוג מהיר"), לצד האפשרות לשלוח בקלות ובמהירות לקו החם, צילומי אתרים ופעילויות רשת פוגעניות בהן נתקלתם (צילום בעזרת המצלמה, או לחלופין צילום מסך הסמארטפון עצמו.
לחץ לאתר איגוד האינטרנט הישראלי והקו החם - 039700911
לאתר האפליקציה - ניתן להוריד ולהתקין על כל טלפון עם מערכת הפעלה של אנדרואיד. 

קישור לכתבה מחדשות ערוץ 2 מיום  11.8.14 על הפגיעות ברשת סיקרט. - 
לחץ כאן   

מידע על פגיעה קשה בפרטיות של המשתמש בזמן התקנת האפליקציה :
חשוב לדעת כי בזמן התקנת האפליקציה על מכשיר הטלפון שלך היא מבקשת גישה לכל הנתונים במכשיר .
כל המידע האישי שלך הנמצא על המכשיר נשלף ונשלח למנהלי האפליקציה, לרבות ספר טלפונים, יומן אישי, אלבומי התמונות , הודעות SMS, פירוט שיחות ועוד...

צילום הבקשה של אפליקציית סיקרט לגישה למידע בטלפון במהלך ההתקנה.
מחיקת חשבון סיקרט
כדי למחוק חשבון בסיקרט לא מספיק למחוק את האפליקציה במכשיר או להסיר התקנה.
אומנם מרגע זה הסרתם את הצרה הזאת מהטלפון שלכם אך החשבון שיצרתם עם כל המידע שלכם כבר נמצא בשרתי סיקרט.
שלב ראשון וחשוב זה להסיר (לא רק למחוק) את התקנת האפליקציה מהמכשיר שלך.
חשוב - מחיקת האייקון של האפליקציה מהמכשיר לא מוחקת אותה - יש לבצעה הסרה של האפליקציה.
מי שמעוניין למחוק את חשבון הסיקרט שלו גם מהחברה המחזיקה במידע צריך לשלוח הודעה למייל הזה:
privacy@secret.ly
וכרגע מומלץ מאוד לשלוח העתק גם למייל הזה:
concierge@secret.ly
את ההודעה ובקשת המחיקה יש לרשום באנגלית ולציין את הדרך בה נרשמתם לאפליקציה.
אם נרשמתם עם מספר הטלפון שלכם יש לרשום את המספר עם הקידומת של ישראל 972 ואת המספר בלי ה 0 הראשון בקידומת. לדוגמא 972501234567 .
אם נרשמתם דרך חשבון הפייסבוק אתם צריכים לצרף את הקישור לפייסבוק שלכם. בסיום יש להמתין עד 30 יום לתשובה כי המחיקה בוצעה.
דוגמא להודעת אימייל - בקשה למחיקת חשבון בסיקרט:
I would like to delete my account
( יש להכניס את הקישור לחשבון הפייסבוק שלכם - לדוגמא)My Facebook profile: https://www.facebook.com/gilad.han
(לרשום את מספר הטלפון שלך עם קידומת 972) לדוגמא:My Phone Number:972501234567
I would appreciate your approval
Sincerely
gilad han

מצ"ב קישור לסרטון של מועצת התלמידים והנוער הארצית בעקבות הפגיעות הרבות ברשת - "אותי זה לא מצחיק".

הסברים חשובים נוספים - החוק:

חוק איסור לשון הרע - החוק עוסק בהגנת כבודו ושמו הטוב של אדם באמצעות הטלת איסור על פרסום ביטויים העלולים להשפילו ולבזותו. חשוב מאוד לציין כי החוק במדינת ישראל קובע כי הגוף המפרסם הוא הגורם האחראי לפרסום לשון הרע, גם אם הוא אישית לא אמר את הדברים. האחריות על מי שהפיץ את הדיבה (לצורך העניין סיקרט) ומי שפרסם אותה (אותו ילד משועמם) משותפת.
לכן חשוב להדגיש כי ניתן לתבוע את חברת סיקרט וגם את כותב המידע הפוגעני. גם העובדה שהחברה יושבת בחו"ל לא צריכה לשנות. הפיצוי על הוצאת לשון הרע הוא 50,000 שקלים כשמדובר בפרסום תמים, וכפול אם היה בזדון. אם באמת יהיה גל של תביעות אולי כך בעלי החברה יתחילו להבין את השימוש ההרסני שנעשה באפליקציה כאן בישראל.
במקביל ניתן גם להגיש תלונה רשמית במשטרה על כל פגיעה בכם.

חוק למניעת הטרדה מינית -  הפצה של תמונה בעלת אופי מיני תחשב לעבירה של הטרדה מינית, (הרחבה של חוק הטרדה מינית מחודש ינואר השנה) , שהעונש בגינה היינו עד 5 שנות מאסר - עבירת פשע חמורה.
חוק הגנת הפרטיות - האוסר על הפצת מידע של אחר במטרה לפגוע בו. הוא מגדיר מהי פגיעה בפרטיות ובאילו מצבים היא מוצדקת. נקבע בו שהפגיעה בפרטיות היא עוולה אזרחית - המאפשרת תביעת פיצוי בנזיקין  וכן עבירה פלילית - שעונשה עד 5 שנות מאסר.

מעורבות הורים והפתרון החינוכי: 
כמו בכל תחום אחר בחיי הילדים והנוער, אם ההורים יהיו מודעים ויאחדו כוחות הם יוכלו לגרום לילדיהם לצמצם את הפגיעות ואף לצאת מהאפליקציה.
איחוד כוחות של הורים יכול לצמצם את הפגיעות - לא יקרה שום דבר אם ההורים יפתחו קבוצת ווטסאפ עצמאית ויחליטו שהם לא מרשים לילדיהם להשתמש בניידים כל עוד הסיקרט מותקן שם. כשמדובר בהורה אחד זה לא כל כך אפקטיבי, אבל עם קבוצה מגובשת ומלוכדת הכל אפשרי. חובה לחבר את ההורים לתופעה והשלכותיה . אם זה בהרצאה , פלייר ,הודעת מייל או כל דרך אחרת . יש לעדכן אותם בהתפתחויות בשטח לחדד את נושא האחריות ההורית וללמד שוב ושוב על ההשלכות ההרסניות , הפליליות הכלכליות ובעיקר המוסריות של פרסום שמועות והעלבות על ילדים אחרים .

מעורבות ילדים ובני נוער
גם לילדים ולבני נוער יש אחריות רבה מאוד להצלחה בצמצום התופעה. הם יכולים להחליט: מוחקים את האפליקציה. אם אף אחד לא יהיה שם סיקרט תפסיק לשמש במה כל כך קטלנית. זה הכול עניין של טרנדים. ואם כמה ילדים אמיצים יובילו את היוזמה בכל בית ספר הם יכולים לגרום לכך שהיציאה מהסיקרט תהיה לא פחות פופולרית מהכניסה אליה.  אני מאמין שינויים קטנים בהרגלי הגלישה שלנו יכולים להוביל לשינויים גדולים ולצמצום הפגיעה .

שימוש נבון ונאות באינטרנט ובסמארטפון יושג על ידי הסכמות, לא על ידי אכיפה -  זהו תהליך של חינוך במובן הרחב של המילה.

עדכונים אחרונים :
לידיעתם : כל הנושא הוכנס לתוכנית ההרצאות שאני מעביר בבתי הספר בשנת הלימודים הקרובה, כולל התייחסות רחבה להיבט החוקי ( יש כבר תביעה ראשונה על הפצת לשון הרע באמצעות האפליקציה) וכמובן הסבר רחב על ההיבט המוסרי.


לסיוע, שאלה, או בעיה בנושא 
צור קשר כאן
ברכת גלישה נעימה ובטוחה
גלעד האן.